O kuracji

Kurację cytrynową poleca się stosować przy poniższych dolegliwościach lub chorobach: podagra, chroniczny reumatyzm, osteoporoza, kamienie żółciowe i kamienie nerkowe, anemia, niektóre choroby nerwowe, dna moczanowa, cukrzyca, nadwaga, nadciśnienie, katar żołądka i choroby wątroby. Kuracja ta nie wymaga zmiany naszego otoczenia oraz profesjonalnej opieki w czasie kuracji. Kurację cytrynową można stosować w domu lub w pracy.

Do kuracji potrzebne będą świeże cytryny z cienką skórką. Po wyciśnięciu sok należy od razu wypić gdyż sok cytrynowy bardzo szybko się rozkłada pod wpływem powietrza.

Powszechnie jest znana opinia na temat kwasowości soku z cytryny. Myślimy, że sok cytrynowy może nas zakwasić. Jednak jest to błędna opinia. Bowiem sok cytrynowy jest kwaśny jedynie w jamie ustnej. Sok cytrynowy powinniśmy pić tak samo jak sok z jabłek czy pomarańczy. Różni się on tylko tym, że ma kwaśny smak. Warto również dodać, że pH kwasów żołądkowych wynosi 1,5-2 pH, sok z cytryny ma około 2,4 pH, natomiast sprite czy 7up ma ponad 3pH! Osoby, które cierpią na katar lub wrzody żołądka mogą wręcz odczuć korzystne skutki tejże kuracji.

Istnieją dwa rodzaje kuracji: profilaktyczna i lecznicza. Profilaktyczna jest zalecana w okresach zwiększonej zachorowalności na grypę. Natomiast lecznicza z powodu chorób chronicznych i w celu usunięcia toksyn z organizmu.

Kuracja profilaktyczna:

dzień 1 i 10 – 1 cytryna
dzień 2 i 9 – 2 cytryny
dzień 3 i 8 – 3 cytryny
dzień 4 i 7 – 4 cytryny
dzień 5 i 6 – 5 cytryny

Łączna suma wypitych cytryn wynosi 30. Cytryny należy przekroić wszerz na dwie połówki, każdą wycisnąć i pić najlepiej bez żadnych dodatków. Jeśli nie dają Państwo rady wypić samego soku z cytryny można go rozcieńczyć wodą i dodać jedną łyżeczkę miodu.

Kuracja lecznicza:

dzień 1 i 12 – 5 cytryn
dzień 2 i 11 – 10 cytryn
dzień 3 i 10 – 15 cytryn
dzień 4 i 9 – 20 cytryn
dzień 5, 6, 7 i 8  – 25 cytryn

Podczas tej kuracji wypijamy w sumie sok z 200 cytryn. Sok należy przygotowywać tak samo jak w przypadku kuracji profilaktycznej, aczkolwiek nie można niczym go rozcieńczać ani nic do niego nie dodawać. (kuracjacytrynowa.wordpress.com) Bardzo rzadko mogą się zdarzyć problemy w jelitach. Jeśli jednak takie coś się stanie należy zaprzestać kuracji leczniczej i przejść na kurację profilaktyczną. Pomoże to żołądkowi przyzwyczaić się do soku z cytryny. Sok należy pić kilkakrotnie (3 – 5 razy dziennie) pamiętając o tym, że można go wypić minimum pół godziny przed posiłkiem i godzinę po posiłku.

Należy pamiętać aby podczas kuracji pić dużo wody (nie łącząc ją z sokiem i w odpowiednich odstępach od wypicia soku). Podczas kuracji można zaobserwować wydajniejszą pracę nerek. W moczu może się pojawić sól moczanowa o ceglanym kolorze. Kuracja sokiem cytrynowym najlepiej zaopatruje organizm w witaminy, których nam ciągle brakuje! Kwas cytrynowy powoduje oczyszczenie kości z toksyn. W wyniku kuracji w organizmie powstaje naturalny kwas aminowo-cytrynowy, który jest składnikiem (w postaci syntetycznej) praktycznie wszystkich preparatów farmakologicznych przeznaczony do walki z wyżej wymienionymi chorobami.

Sok z cytryny należy pić również jak zaczyna boleć gardło lub jak zaobserwujemy pierwsze oznaki anginy. Można też ssać po plasterku cytryny co 15 minut. Cyrtyna jest jest idealnym środkiem do walki z wypadaniem włosów. Należy wtedy nacierać skórę głowy kawałkami cytryny przez 10 dni. Łupież powinien zniknąć a włosy się wzmocnią!

Źródło: „Uleczyć Nieuleczalne” Michał Tombak

Reklamy

4 myśli nt. „O kuracji

  1. pozbyłem się sztywności stawów zarówno kręgosłupa jak i nóg poza tym całkowicie znikneła mi z lewego nadgarstka 2 cm narośl której nie mam do dzis.

  2. ja dzisiaj 20 cytrynek, niestety jakieś duże są i przy dobrej wyciskarce wychodzi z nich ok 2 litry soku, czyli jutro 2,5 litra 🙂

  3. mija 6 dzień kuracji. w 5 dniu miałam kryzys, myślałam że nie dam rady. Cytryny były tak kwaśne – zakup w Lidlu. Dzisiaj cytryny z Biedronki – wyglądają tak samo – a smak dla mnie słodki . Dam radę. To jest moja druga kuracja. Pierwsza 10 lat temu. Obecnie – podczas kuracji – odczuwam silny ból łydek. Odnoszę wrażenie, że ból przemieszcza się od stóp w górę. Wczoraj bardzo bolał mnie kręgosłup-odc.lędźwiowy oraz głowa. Dzisiaj zdecydowanie lepiej. POLECAM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s